Akçay ismini nereden almıştır?

Tarihçe. Köyün eski adı, 1920 yılı kayıtlarında Nikolayevsk olup, Rusça'da "Nikola (çar) yeri" anlamına gelmektedir. Köy, 1928'den beri "Akçay" adını taşımaktadır.

Akçay

Akçay yaşanır mı?

Tertemiz havası yanında, tabiatın sunduğu güzelliklerini keşfedebileceğiniz Akçay yıllardır emekli hayatı düşleyenlerin, daha sakin bir yaşam isteyenlerin, en uygun tatil yerleri arasında olması nedeniyle bütçe dostu tatil beldesi arayanların da en gözde tatil beldelerinden birisi.

Akçay nereye ait?

Akçay, Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı bir mahalledir.

Akçay nereye bagli?

Akçay, Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı bir mahalledir. Edremit merkeze 8 kilometre uzaklıktadır.

Akçay Neyi Meşhur?

Deniz ürünleri ile meşhur olan Akçay'da balığın en tazesini yiyebilir, zeytinyağlılar ve tadına doyulmaz mezeler ile lezzet yolculuğuna çıkabilirsiniz. Akçay topraklarının büyük bir kısmını zeytin ağaçları kaplamaktadır. Akçay'a yolunuz düştüğünde sabah kahvaltılarında birbirinden lezzetli zeytinleri deneyebilirsiniz.

Akçayda ne olmuş?

Balıkesir son yılların en yoğun yağışını alırken Özellikle Kazdağları felaketi yaşadı. Metrekareye 315 kilogram yağışın düştüğü Edremit Akçay'ı tam anlamıyla sel aldı götürdü. Tekneler alabora oldu, evleri su bastı yollar sel suları altında kaldı.

Akçayda ne oldu?

Edremit Akçay'da Yağmur Felaketi Edremit Akçay tam anlamıyla felaketi yaşıyor. Akçay'da bulunan dereler taştı, tekneler alabora oldu, evleri su bastı. Edremite gece boyunca metrekaraye 315 kg yağış düştü. Yağışın etkisiyle köprüler yıkılırken mahalleler sular altında kaldı.

Edremit deniz soğuk mu?

Denizi serindir. Bunun nedeni kaz dağlarının sularını bölgede denize karışmasıdır. Denizin ortasında tatlı su içebileceğiniz kaynaklar vardır.

Akçay denizi kum mu?

Akçay merkezinde bulunan ve Edremit ilçe merkezine 10 kilometre mesafede yer alan plaj, tatilciler ve yöre halkı tarafından en çok tercih edilen plajdır. 200 metre uzunluğunda ve 40 metre genişliğindedir. Deniz tabanı ve sahil bandı kumlu ve çakıl karışımı bir yapıya sahiptir.

Altınoluk nereye bağlı?

Altınoluk, eski adıyla Papazlık, Balıkesir ilinin Edremit ilçesine bağlı bir mahalledir.

Altın Oluk nereye bağlı?

Altınoluk, eski adıyla Papazlık, Balıkesir ilinin Edremit ilçesine bağlı bir mahalledir.