Fitted ne demek?

Fitted, döşenmiş, oturmuş, uygun ve yerinde gibi anlamlara gelen bir kelimedir. Yatağın tamamını saran lastikli çarşaflar kaymayı önlediği gibi kenarlarından yatağı çevreleyerek yatak koruyucu yani alez görevi de görmektedir.

çarşaf

Siyah çarşaf ne denir?

Peçe ne başörtüsünün bir parçasıdır ne de burka gibi bütün vücudu kaplayan bir örtünme aracıdır. İslam coğrafyasında özellikle Emevî ve Abbâsî dönemlerinde kadınların sokağa çıkarken peçe taktıkları bilinmektedir. Osmanlı toplumunda da özellikle büyük kentlerdeki müslüman kadınlar arasında peçe kullanımı yaygındır.

Argoda çarşaf ne demek?

"Çarşaf", esrar içenlerin hazırladığı huni biçimindeki sigaralığın argo adı. Bölgedeki uyuşturucu satıcılarının hemen hepsi 15-25 yaşları arasındaki Türk gençleri. Bundan on yıl önce giderek güçlenen neo-nazilere karşı Türk gençlerini biraraya getirmeye çalışan Yaşaroğlu çoğunu tanıyor.

Regular olmak nedir?

“Regular” kelimesi, normal, düzenli ve standart gibi anlamlara gelir.

Slim fit ne demek?

İngilizce dilinde "inceden" anlamına gelir ve giyimde kullanılan bir terimdir. Vücuda sıkıca oturan kesimleriyle dikkat çeker.

Relax fit nedir?

Relaxed kelimesinin anlamı rahat demektir. Relaxed fit kıyafet ise hareket için yeterince yer olan, bol olan, rahat ve düz olan bir kesimdir. Genellikle rahat kıyafetleri tanımlamak için relaxed fit ifadesi kullanılmaktadır. Büyük ve bol kıyafetlerde relaxed fit terimi ile anlatılmaktadır.

Kırmızı çarşaf ne anlama gelir?

Kanlı çarşaf geleneği, nikâhtan sonra, gerdek gecesinin ardından çift arasındaki cinsel ilişkinin geçtiği çarşafın kan lekesi nezdinde kontrol edilmesini veya sergilenmesini kapsayan bir bakirelik testi geleneğidir.

Beyaz çarşaf giymek ne anlama gelir?

Rüyada beyaz çarşaf giydiğini görmek; rüya sahibinin hayatına yeniden yön verme imkanına kavuşacağına, bu sayede kişinin çok kazançlı ve hayırlı işlere gireceğine alamet eder.

Alt çarşaf ne demek?

Özellikleri: Yatağın üstüne serilen çarşafa alt çarşaf, battaniyeyi kaplamak için battaniyenin altına serilen çarşafa da üst çarşaf denir.

Argoda ayı ne demek?

Ayı, toplumdaki erkek yakışıklılık anlayışını reddeden, mevcut kendi doğal erkeksiliği içinde kendisi ile barışık olan erkek biseksüelleri ya da eşcinsel erkekleri tanımlamak için kullanılan bir terimdir.

Argoda ördek ne demek?

Yolcu (Şoför argosunda).

Kara çarşaf neden kaldırıldı?

Abdülhamid'in 2 Nisan 1892 tarihli çarşaf yasağını belirten fermanın orijinali. Dindar olduğu bilinen II. Abdülhamid, 2 Nisan 1892'de belden bağlanmış siyah çarşaf giyen Müslüman kadınların matem tutan Hristiyanlara benzedikleri ve güvenlik bakımından sorun yaratacağı gerekçesiyle kadınların çarşaf giymesini yasakladı.

Siyah çarşaflı kadına ne denir?

"çarşaf, müslüman kadınların giydiği tepeden tırnağa kadın bedenini örten genellikle siyah renkli olan tesettür için kullanılan çarşaf" teriminin İngilizce Türkçe Sözlükte anlamları : 1 sonuç abaya i.

King çarşaf ne demek?

King Size Çarşaflar King size çarşaflar , büyük ebatlara sahip olan çarşaf ürünlerini ifade eder. Daha büyük ebatlarda bir yatağa sahipseniz bu ürünleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Regular tayt ne demek?

Sıklıkla kıyafetlerin beden ölçüsü için kullanılır. Kıyafetlerdeki beden ölçüsü olarak kullanıldığında regular, bir kişinin tipik olarak giydiği beden ölçüsünü ifade eder. Örneğin regular beden, belirli bir markanın ya da mağazanın genel olarak kabul edilen orta ölçüsüdür.

Irregular ne demek?

düzensiz {sıf.}

Irregular ne anlama gelir?

(s.), (i.) düzensiz, kuralsız, nizamsız, intizamsız; usule aykırı, yolsuz, usulsüz; çarpık, düz olmayan; başıbozuk (asker); (gram.)

Süper skinny ne demek?

Süper skinny ne demek gibi sorular da sorulur. Skinny pantolonlara benzer şekilde oldukça dar kalıba sahip olan parçalar bu şekilde nitelenir. Kot pantolon modellerinde bu nitelemeyi görmek mümkündür. Skinny pantolonların kalıpları aynı olsa da bel yüksekliği veya kumaş yapısı gibi konular değişikliğe neden olur.

Regular boy ne demek?

Kıyafetlerdeki beden ölçüsü olarak kullanıldığında regular, bir kişinin tipik olarak giydiği beden ölçüsünü ifade eder. Örneğin regular beden, belirli bir markanın ya da mağazanın genel olarak kabul edilen orta ölçüsüdür.

Loose Fit ne demek?

Kelime anlamı olarak karşılığına bakıldığı zaman bol, salaş kalıp manasını taşır. “Loose fit ne demek?” sorusu, “Vücuda tam oturmayan kıyafet tarzı.” şeklinde cevaplanabilir. Bu tarz kıyafetler, daha salaş ve dökümlü durur. Ayrıca vücut hatlarını göstermeyen kıyafetler olarak yorumlanır.

Slim kalıp ne demek?

Vücudu saran özelliğe sahip olan slim fit, bedene tam oturan kalıbı ifade eder. Dar kalıp anlamına gelen slim fit tarzında kıyafetlerin kol, basen, bacak ve bel bölümleri dökümlü değildir, aksine kumaş ve dikim yöntemleri neticesinde kıyafet bedeni sarmalar.

Classy fit ne demek?

"Classy fit," Türkçede "zarif kesim" anlamına gelir. Moda dünyasında, vücudu saran ancak çok dar olmayan kesime sahip olan kıyafetler için kullanılan bir terimdir.

Siyah çarşaf giymek ne anlama gelir?

Rüyada siyah çarşaf giydiğini görmek; rüya sahibinin yaşamakta olduğu sorunlarından ve sıkıntılarından kurtulmak adına çok büyük bir karar alacağına işaret eder. Bu sayede kişinin zararlı alışkanlıkları olan bir akrabasını ailesinden uzaklaştıracağına delalet eder.

Çarşaf argoda ne demek?

"Çarşaf", esrar içenlerin hazırladığı huni biçimindeki sigaralığın argo adı. Bölgedeki uyuşturucu satıcılarının hemen hepsi 15-25 yaşları arasındaki Türk gençleri. Bundan on yıl önce giderek güçlenen neo-nazilere karşı Türk gençlerini biraraya getirmeye çalışan Yaşaroğlu çoğunu tanıyor.

Kara çarşaf anlami nedir?

Tesettür amacıyla giyilen kadın sokak kıyafeti. İnsanın fıtrî, tabii, örfî veya dinî bir gerekçeyle vücudunun belli yerlerini örtmesi anlamında terim. Bir kadın sokak kıyafeti.

Siyah giymek ne anlama gelir?

Rüyada siyah elbise giymek, uzun zamandır üzerine uğraştığınız bir işin olumlu bir şekilde sonuçlanacağına işaret eder. Rüya sahibi, çok orjinal fikirler ile farklı projeler ortaya koyarak iş hayatında fark yaratabilir. Rüya sahibi, bu alanda kendini kanıtlayarak önemli bir derece ve kademe atlayabilir.

Düz çarşaf ne demek?

Düz Çarşaf: Yatağın üzerine düz bir şekilde serilen, etrafında lastik bulunmayan genellikle sade bir desene sahip olan, yatağa basit bir şekilde ve kenarları yatak altına sıkıştırılarak serilen çarşaf türleri ise düz çarşaf olarak tanımlanmaktadır.

Boz ayı anlamı nedir?

Etimoloji. Batılı dillerde kahverengi ayı olarak bilinen Ursus arctosa, Türkiye'deki boz ayı bireyleri daha açık renk olduğu için "toprak rengi" anlamında boz ayı denir.

Ayı gibi olmak ne demek?

Ayı gibi DEYİMİ AÇIKLAMASI

1) iri yarı; 2) kaba, anlayışsız (kimse).

Ayı diye kime denir?

Ayı TDK sözlük anlamı şu şekildedir: isim,hayvan bilimi Memelilerin etobur takımından, beş parmaklı, tabanlarına basarak yürüyen, yurdumuzda boz türü bulunan, iri gövdeli hayvan, kocaoğlan (Ursus arctos) ünlem Kaba saba olan insanlar için kullanılan bir seslenme sözü

Yavru ördek ne demek?

Ördeğin yavrusu nedir ya da ördek yavrusuna ne isim verilir merak edilmesinden dolayı araştırılan konulardan biridir. Ördek yavrusuna verilen isim Suna ismidir ve ördeklerin yavrularına Suna denir.

Tıpta ördek ne demek?

Hastanın boşaltım gereksinimini karşılayan, idrar ve dışkısının doğru gözlemlenmesini ve ölçülmesini sağlayan araçlar vardır. Yatağa bağımlı hastanın dışkı ve idrarını yapması için kullanılan plastik ve metalden yapılmış kaba sürgü, idrarını yapması için kullanılan plastik ve metalden yapılmış kaba ördek denir.

Ördek adı ne?

Ördek isimleri şu şekildedir: paşa, herkül, sarı, nazar, duck, şeker, derin, densiz, fıstık, apaçi, altın, aksak, alicik, cingöz, benekli, mercan, balım, gümüş, çılgın, elma, oya, nigar, nane, kabadayı, çılgın, ducy, tombiş, çıtır, asuman, bal, bakır, arsız, mert, şirine, gaffur, dodo, kınalı, çilek, muz, limon, süslü, …