Güngör Sipahioğlu kim?

Güngör Sipahioğlu İstanbul'da doğmuş, tahsilini İsviçre/Lozan'da tamamlamıştır. 1961 yılında babası Sn.Saim Budin'in vefatı üzerine Türkiye'ye dönerek Saim Budin Madencilik Yatırım A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı üstlenerek profesyonel iş yaşantısına başlamıştır.

Sipahioğlu

Selda Sipahioğlu kim?

Selda Sipahioğlu Türkiye'nin köklü firmalarından, 1955 yılında Bursa'da kurulan Tamek Holding'in sahiplerindendir. Tamek'in kurucusu Bursalı iş adamı Melih Sihahioğlu'nun kızıdır. 1965 yılında Bursa'da dünyaya gelen Selda Sipahioğlu Dokuz, Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonomi Bölümü'nden mezundur.

Nezih Sipahioğlu kimdir?

Nezih Sipahioğlu, Londra'da Uluslararası İş Yönetimi eğitimi aldı. Ardından Türkiye'ye dönerek iş hayatına dahil oldu. Şimdi uluslararası şirketleşme alanında danışmanlık ve yönetim hizmetlerine odaklanan GlobalTrust'in liderliğini yürütüyor…

Tamek ve Fruko kimin?

1967 yılında PepsiCo'ya şişeleme hizmeti veren Tamek Gıda tarafından üretilmeye başlanan Fruko Gazoz'un marka hakları, 2002 Mart ayından itibaren PepsiCo International'a devredildi. "Gazoz" denildiğinde akla ilk gelen marka olan Fruko, Türkiye'de yer aldığı kategoride kendine özgü aromasıyla tüketicilerin beğenisini …

Tamekin sahibi kim?

Yer bilimci Prof. Dr. Celal Şengör, dayısı Semih Sipahioğlu'nun Tamek ve Fruko Gazoz markalarının kurucusu olduğunu anlattı.

Nilgün Sipahioğlu kim?

Nilgün Sipahioğlu / Rafinera Üyesi

Eski bir reklamcı olarak internetteki reklamlarınızı ilgi ile izliyor ve çok beğeniyorum.

Mehmet Melih Sipahioğlu kimdir?

Pepsi'nin Türkiye İmparatoru Melih Sipahioğlu aile içinde yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle şirketini 100 milyon dolara sattı. Sipahioğlu 1955'te Fruko şirketini kurarak, Pepsi üretim ve dağıtım işini 40 yıl boyunca sürdüren Tamek Holding'in büyük hissedarıydı.

Hüseyin Sipahioğlu kimdir?

Alanya'nın ilk profesörü

Alanya'nın yetiştirdiği ilk profesör unvanına sahip kişi olen Hüseyin Sipahioğlu, Kayseri Gevher Nesibe Tıp Fakültesi dekanlığı ile Kayseri Erciyes Üniversitesi kurucu rektörlüğü de yapmıştı.

Sipay sahibi kim?

Nezih Sipahioglu – SiPay Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.

Sipay kurucusu kimdir?

Sipay Kurucusu Nezih Sipahioğlu, bankalar ve fintek kuruluşlarının iş birliklerini güçlendirerek tüketiciler için değer yaratması gerektiğini söyledi.

Fruko israil mi?

Fruko, Türkiye'de 1967 yılında Tamek Holding (Tamek Gıda) tarafından kurulan gazoz markasıdır. 2002 Mart ayından itibaren PepsiCo'ya devredildi. Şirket ürünlerini “On yüz bin milyon baloncuk” sloganı ile tüketicilere sunmuştur.

Tamek helal mi?

Tamek üretim tesislerinde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri, Helal – BRC Global Gıda Güvenliği standardına ve İSG ile ilgili yasal mevzuata uygun olarak üretim yapılmaktadır.

Celal Şengör dayısı kimdir?

Şengör, dayısı Semih Sipahioğlu'nun Türkiye'deki iki büyük firmanın kurucusu olduğunu söyledi. 1950'lerin ortasında, ileride kadınların çalışacağına inanarak konserve üretim merkezi kurma fikriyle yola çıkan Sipahioğlu'nun Tamek'i kurduğunu belirtti.

Tamek açılımı nedir?

Türkiye gıda sektörünün öncülerinden TAMEK, 31 Mart 1955 tarihinde, Bursa-Demirtaş'ta kuruldu. TAMEK, Türk Alman Meyve Ekstreleri Kumpanyası sözcüklerinin baş harflerinden oluşuyor. Sanayi gelişiminin hızlandığı 1950'li yıllarda, hazır gıda ürünlerinin üretiminde beklenen verimliliğe ulaşılamamıştı.

Tamekin sahibi kim?

Modern üretim teknolojilerinin kullanılmadığı bu dönemde, Almanlarla yapılan teknolojik işbirliğiyle beraber TAMEK, Mehmet Sipahioğlu tarafından kuruldu. TAMEK'in Alman ortağı bir yıl sonra ayrıldı ve TAMEK %100 Türk menşeli bir gıda üreticisi olarak sektörde yerini aldı.

Hüseyin Kozanoğlu kimdir?

1965 Yılında Kahramanmaraş ili Elbistan ilçesinde doğdu. İlk ve orta okulu burada tamamladıktan sonra liseyi Kabataş Erkek Lisesinde bitirdi.1989 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu.Halen İstanbul il Sağlık Müdür Muavini olarak görev yapmakta olup evli ve iki çocuk babasıdır.

Sipay ücretli mi?

Sipay'i kullanmak ücretli mi? Sipay'e ücretsiz bir şekilde üye olabiliyorsunuz. Kayıt ücreti, kurulum ücreti, verimsizlik ücreti, aylık ya da yıllık aidatımız bulunmuyor.

Sipay kart nedir?

Sipay Card Nedir? Sipay Card; online veya fiziki alışverişlerinizin tamamında güvenle kullanabileceğiniz, yükledikçe harcadığınız harcadıkça kazandığınız ön ödemeli bir karttır. Yüklediğiniz kadar harcama yapabilmenize, harcama limiti belirlemenize olanak sağlar.

PayTR nin sahibi kim?

2021 yılında Türkiye'nin en büyük özel sermaye fonu Actera ile yatırım ortaklığı yapan ve Haziran 2021 itibarıyla TCMB onayıyla faaliyet izni kapsamını genişleterek e-para lisansı alan PayTR, elektronik para faaliyetleri sunmaya başladı.

Sipay ödeme kimin?

Ödeme sistemlerine ilişkin son trendleri, 2018'in sonundan bu yana faaliyet gösteren Sipay Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.'nin CEO'su Semih Muşabak'la konuştuk.