Pense nasıl bir alettir?

Pense Nedir? Pense, nesneleri kolaylıkla kavrayabilen ve düzeltebilen bir alettir. Yaptığı işler arasında kavrama, kesme ve bükme bulunur. El aleti olan pensenin temel amacı, öğeleri sıkı bir şekilde tutmaktır.

Pense

Karga burun ne için kullanılır?

Elektrik, elektronik ve çeşitli tamirat işlerinde kullanılır. Penseye benzer, penseye nazaran daha hassas tutma ve sıkma işleri yapmaya yarar. Aletin ucu gagaya benzediği için bu isim verilmiştir.

Düz pense nedir?

Düz Pense: Bu ince pense, tel ve levhada bulunan açıları bükme, küçük boncukları tutma, halkaları açma ve kapama gibi birçok işleve sahiptir. Ayrıca düz pense, takı tasarımlarında keskin kıvrımlar oluşturmak için de kullanılabilir.

Pense çeşitleri nelerdir?

Pense çeşitleri arasında en çok bilinenler kargaburun pense, çok amaçlı pense, kerpeten, uzun kargaburun, ayarlı pense, pense yan keski gibi modelleridir. Pense fiyatları ürünün malzeme kalitesine, markasına, boyutuna, işlevine göre değişiklik gösterir.

Karga burnu ne kadar?

Kargaburun Sıkça Sorulan Sorular

%6 indirimle Oem Mini Kargaburnu 79 TL'ye, %16 indirimle Proskit 1PK-258B Kargaburun 301 TL'ye, %8 indirimle Troy 21053 Elektronikçi 130 mm Düz Kargaburun 179 TL'ye, %20 indirimle Proskit 8PK-102D 145 mm Kargaburun 296 TL'ye sahip olabilirsiniz.

Karga burunlu ne demek?

Burnu karga gagasına benzer şekilde kıvrık olan (kimse).

Karga burun pense ne ise yarar?

Kargaburun pense, dokulu dişleri kullanarak teli veya ince malzemeleri sıkıca kavramak, sıkmak, çevirmek için kullanılır. Bu aletle çalışırken saplar sıkıca kavranmalı ancak hafif kuvvet uygulanmalı. Büyük, sertleştirilmiş telleri kesmek için yeterince sağlam değildirler. Elektrik tellerinde kullanılmaması gerekir.